AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

A doua lectie

In jos 
AutorMesaj
Mill Wake
Anul I
Anul I

Reputatie : 25
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 25
Localizare : Londra

MesajSubiect: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 12:28 pm

Eram nervoasa. "Ieri nu au venit decat 2 fete din 17!Nu am mai vazut asa ceva. Azi le dau test."
Intrasem in clasa. Toata lumea era la locuri.
-Scoateti o foaie si un stilou. In rest sa nu mai fie nimic pe banca. Test.
-Haide, Mill!strigara toti.
-Niciun Mill. Ieri de ce nu a venit nimeni?! Am stat 4 ore in clasa ca sa va astept. Credeam ca ati uitat ora, dar nimic. Test.
-Binee...spusesera toti sfiosi in cor...

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you No @ cyclops clown pirat tongue silent pale alien cat monkey pig rabbit bounce confused affraid Basketball cheers bom drunken Sleep sunny albino cherry santa rendeer farao king queen jocolor geek scratch study elephant flower afro lol!
Bleah Razz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Mill Wake
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 12:37 pm

-Prima intrebare. Cine sunt Incuiatii?
-Siimmpluu, se auzi un elev.
-Bine, atunci o sa am grija sa va dau cat se poate de greu.
-Mill, esti absurda!
-O sa am grija sa fiu si mai si. Ce ati facut voi ieri cat eu asteptam in clasa? A doua intrebare.
-Ohh...
-Nu va mai ohh'aiti atata. Cum sa va pedepsesc eu pe voi? Intrebarea a treia. Va anunt ca stiu daca ati mintit sau nu. Deci bafta. Timp de lucru, 30 de minute.

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you No @ cyclops clown pirat tongue silent pale alien cat monkey pig rabbit bounce confused affraid Basketball cheers bom drunken Sleep sunny albino cherry santa rendeer farao king queen jocolor geek scratch study elephant flower afro lol!
Bleah Razz
Sus In jos
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

Reputatie : 37
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 24
Localizare : Paris, Franta

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 12:45 pm

Wow! Eram in clasa cand a inceput sa strige Mill la noi.
- Scoateti o foaie si un stilou. In rest sa nu mai fie nimic pe banca. Test.
Huh?! Cred ca glumea! Era suparata ca nu am venit la ora ei? Pardooon... eu am venit! :p
Mi-am pus toate lucrurile "nefolositoare" in geanta, pastrandu-mi pe banca doar stiloul si o foaie de hartie.
"Ahm... sper sa fie destul de usor..." mi-am spus eu in gand asteptand infruntarea cu materia si cu... Mill!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fictionmagic.wordpress.com
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 12:52 pm

Hm... Nu sunt niste intrebari asa de grele... Very Happy What a Face

Prima intrebare: Ce sunt incuiatii?
Raspuns: Incuiatii sunt oameni fara puteri magice, care considera magia o fictiune.

A doua intrebare: Ce ati facut voi ieri in tiump ce eu va asteptam in clasa?
Raspuns [ simplu ] : Am fost la ora... :p

A treia intrebare: Cum sa va pedepsesc eu?
Raspuns: A... NU stiu! Sa le puneti intrebari DOAR CELOR care nu au fost la ora ieri!!...

Sunt niste intrebari destul de prostesti... insa mi-a placut sa ma amuz un pic! Smile

Sus In jos
Mill Wake
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 12:57 pm

-Katherine si Hayley, de ce scrieti? Si voi,Tania,Alice si Crissy? Voi ati fost la ora. Restul sa ia pana saptamana urmatoare un animal incuiat si sa faca un proiect despre el. Bafta!

Bleah Razz
Sus In jos
Debby Ryan
Anul I
Anul I

Reputatie : 6
Localizare : Anglia

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 4:44 pm

Ma ridicasem in picioare shi imi cerusem scuze pentru ca ieri nu am fost la ora asa ca iam zis urmatoarele:
- As dori sa ma scuzati , dar ieri eram acasa in anglia , deoarece a trebuit sa plec degraba pebtru ca.....( in acest moment tremuram..) ..... mama sa inbolnavit rau si fratele meu mai mare ma chemat si doar doamna directoare stie ca am fost plecata ....
-<completeaza tu aici>
Ora decurse un pic cam rau dar , nu stiam cum sa rezolv preoblema ....., ma tot gandeam so tremuram pana cand.....Eu incepusem sa plutesc prin aer ( imi adusem aminte ca mama putea pluti......) incepusem sa plang si primisem printr-un mesaj care sparsese geamul de la clsa ca mama e pe patul de moarte....
Iesisem din clasa in graba ......< nu mai povestesc>
Sus In jos
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Noi 15, 2010 6:28 pm

Yeeeeeeey! Nu mai trebuia sa scriem pentru ca fusesem la ora! Ce fericita sunt! Profa e bestiala! Wink
Si am scapat si de proiectul cu animalul de casa. Am vazut celelalte perechi de ochi din clasa holbandu-se cu invidie la mine si la prietenele mele care au fost ieri la ora.
"Hm... e vina lor ca au lipsit! Ce sa le faci?" m-am gandit eu.
Au inceput toti sa scrie infumurati. Cred ca lor nu li se parea la fel de tare cum mi se parea mie, insa sigur si-au dat seama ca nu e deloc de glumit cu Mill. Smile

Sus In jos
Mill Wake
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: A doua lectie   Lun Dec 27, 2010 7:38 pm

Dupa ce am strans toate lucrarile < desigur, nu eram atat de rea incat sa le citesc si sa ii pedepsesc> am mers in fata clasei si le-am rupt. Ma simteam mult mai usurata sa vad ca sandibelii mei din clasa sunt fericiti. Desigur, cine s-ar supara daca un prof ar rupe o testare cam urata? Desigur ca au inceput sa aplaude. Parca eram pe stadion.
-Ieeei! Bravo, Mill!
-Nu ma faceti sa dau timpul inapoi. Asta e cadoul meu de Mos Craciun. Acum plecati spre clase sau case. O zi buna!
Mi-am luat gentoiul si am plecat spre Panoul cu Anunturi ca sa vad ce s-a mai intamplat. "Alta zi, alta teroare", imi spusesem eu in minte. Era vorba mea pe care o foloseam zilnic.

Bleah Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A doua lectie   

Sus In jos

A doua lectie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Scoala Beauxbatons :: Orele de Curs :: Studiul Incuiatilor-
Mergi direct la: