AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Primaa lectieee

In jos 
AutorMesaj
Mill Wake
Anul I
Anul I

Reputatie : 25
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 25
Localizare : Londra

MesajSubiect: Primaa lectieee   Dum Noi 07, 2010 11:53 am

Eram franta de somn. "Prima lectie,primul chin,inceputul sfarsitului",ma gandisem eu. "Sper ca o sa fie cuminti,altfel o sa...ma cam ... enerveez."
Eram in clasa. Ii asteptam pe elevi <colegi> sa vina. Linistea fu intrerupta de un scartait enervant <foarte secant> de usa.
-Buna. Tu esti Hayley,nu?
-Mdeap,imi raspunse ea. Tu esti Mill,nu?
-Da, Mill. Mill Wake.
-Simpatica clasa,nu-i asa?
-Pai m-am straduit sa o obtin. Adica toti profesorii <Elevii,blablabla> o voiau. Noroccul meu e ca arata cam de Incuiati. Mdeah, stii ca la ei camera are patru pereti.Asta era la fel, asa ca i-am pacalit destul de usor < Exclamation Very Happy lol! afro queen >
-Ohh... <continuarea va apartine>

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you No @ cyclops clown pirat tongue silent pale alien cat monkey pig rabbit bounce confused affraid Basketball cheers bom drunken Sleep sunny albino cherry santa rendeer farao king queen jocolor geek scratch study elephant flower afro lol!
Bleah Razz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Caroline Andrews
Admin
Admin

Reputatie : 32
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 24
Localizare : Munchen, Germania

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Dum Noi 07, 2010 8:10 pm

Prima mea ora de Studiul Incuiatilor. Si, mdea... Eram sigura ca o sa ma inteleg bine cu profa :X Ora nu parea dificila, adica tata ma invatase de cand eram mica totul despre Incuiati si imi spusese mereu sa ma comport cat mai frumos cu ei. Si Mill imi amintea intr-o oarecare masura de tata. Doar ca ea era fata. Si nu era grasa. Si nu era mult prea protectoare. In fine... Sa zicem ca la anumite lucruri Mill semana cu tata [adica la chestiile bune What a Face ] Clasa nu era prea spatioasa, dar foarte draguta. In aer se simtea un oarecare miros de levantica, si asta imi aducea aminte de casa. Imi era cam dor de parinti, ce-i drept... Sad
-Si... Mill... Cam ce ai mai facut in ultima vreme? am zis eu nestiind ce altceva as putea sa mai spun.

OOC: Continua tu, Mill Wink

World is very strange, but when you have the right friends, then everything becomes clear. Smile

Treceti pe la Drake's! Cel mai bun magazin in materie de Magie Neagra!
Avem reduceri!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotters-world.blogspot.com
Mill Wake
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Lun Noi 08, 2010 12:26 pm

-Pai am fost in Germania in vacanta. M-am purtat si eu ca un Incuiat. Am fost cu Edward si Alice, stii tu, fratii mei. Cat despre restul vacantei, am stat acasa si am citit in special. Am lucrat o luna la un magazin de Incuiati. In fine, a fost o vacanta de ruina. Oribila!Tu?
-Am fost cu parintii mei sa vedem cum va arata scoala si cam atat.Plicticos,nu?
-Se pare ca da...
Ooc: continua tu, Hayley Wink

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you No @ cyclops clown pirat tongue silent pale alien cat monkey pig rabbit bounce confused affraid Basketball cheers bom drunken Sleep sunny albino cherry santa rendeer farao king queen jocolor geek scratch study elephant flower afro lol!
Bleah Razz
Sus In jos
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

Reputatie : 37
Localizare : Paris, Franta

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Lun Noi 08, 2010 6:27 pm

Am deschis usa sperand ca mai ajunsese cineva inaintea mea. Spre marea mea bucurie, deja venisera profesoara si Hayley.
- Buna ziua! i-am spus eu profei.
- Buna! Tu esti... aaa... Katherine, nu?
- Da... ati ghicit!
Mi-am dat seama ca am intrerupt o discutie despre vacante [ de obicei cand intru undeva vreau sa vad daca nu deranjez ceva foarte important... Eh, tipic mie! ]. M-am asezat in banca langa Hayley si le-am lasat sa continuie. Pana cand privirea profesoarei se indrepta spre mine.
- Si tu ce ai facut in vacanta? m-a intrebat ea.
- Pai... nimic interesant! Sau cel putin nu mai interesant decat ceea ce a facut Hayley... Smile

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fictionmagic.wordpress.com
Tania K. Awefullus
Anul II
Anul II

Reputatie : 12
Varsta : 20
Localizare : London

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Vin Noi 12, 2010 10:44 am

Nu am intarziat,dar imi place sa ajung devreme in clasa,asa ca alergam pe holuri ca o nebuna. pirat
-Buna dimineata!zic eu vazand profa. queen
Era o clasa uriasa....semana cu una de Incuiati!Bancile nu foarte vechi si o priveliste imbatatoare:X Arrow
-Buna dimineatza!spuse Mill.Cum a fost vacanta ta,Tania? sunny
-Am fost aproape doua luni in L.A. si restul zilelor le-am petrecut in Londra. albino
-Interesant... Like a Star @ heaven

XOXO,
Tania
Sus In jos
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Vin Noi 12, 2010 2:50 pm

Da... Tocmai atunci cand am terminat eu de spus despre vacanta mea plictisitoare [ chiar foaaarte plictisitoare... ] usa s-a deschis brusc.
O eleva blonda pe care o stiam de la Poufy a intrat. Era Tania.
Dupa prezentari profa a intrebat-o si pe ea ce a facut in vacanta [ hm... cred ca ii placea foarte mult acest subiect! ]. Tany a spus ca a fost in L.A. [ uite in sfarsit cineva care s-a distrat pe timpul verii!! What a Face ]
- Hm... se pare ca nu mai apare nimeni... spuse intr-un tarziu Mill.
- Atunci inseamna ca vom incepe lectia? a intrebat curioasa Hayley.
- Exact! a aprobat-o profa.
Insa nu putu sa isi termine fraza ca usa se deschise din nou - insa de data aceasta cu o putere atat de mare incat se tranti de perete!

Sus In jos
Rachel Alecia Bilson
Anul I
Anul I

Reputatie : -2
Data de inscriere : 08/11/2010
Localizare : Anglia

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Vin Noi 12, 2010 3:04 pm

Ma grabeam spre prima mea ora cu Mill.Alergam repede,sa ajung devreme [eram buna prietena cu Mill]
Am deschis usa si spre surprinderea mea, profesoara era in clasa, la fel si Hayley,Katherine si Tania..
-Buna ziua..am rostit.
-Buna..Tu esti Alice,nu??
-Da.
-Poti sa te duci la banca ta..
In clasa aceasta nu aveam o banca a mea, dar m-am pus alaturi de Katherine si Hayley.
-Cum ti-ai petrecut si tu vacanta,Alice??
Am inceput sa ii povestesc vacanta mea plictisitoare,eram mirata, doamnei profesoara era surprinsa si interesata de povestirea mea.
-Ai avut o vacanta super,Alice!
-Multumesc...
Sus In jos
Jennifer Helena Koreea
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Vin Noi 12, 2010 3:27 pm

Da, trebuia sa ghicesc! Cea care a trantit usa era... Alice, logic. Dupa ce si-a spus si ea povestea despre vacanta ei de vara [ aoleu!! Incepe sa ma enerveze subiectul asta!! ] profesoara s-a oprit definitiv din povestit amintiri.
- Da, pai nu cred ca va mai veni cineva, sau daca va mai veni ar trebui sa se grabeasca! Deja s-a sunat si ar fi trebuit sa fie aici!
Mill avea dreptate. Se sunase de cateva minute [ mai cu exactitate 2 si jumatate Very Happy ] si nu mai era timp de pierdut.
- Pai... cred ca a venit timpul sa va predau! a rostit pana la urma profa.

Sus In jos
Mill Wake
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   Lun Dec 27, 2010 7:33 pm

Dupa ce am predat toata lectia, am inceput si noi cu vorbaria:
-Ok. Se pare ca minunatii vostri colegi nu au venit pana la sfarsitul orei. Ora urmatoare vor avea parte de un minunat test.
-Mill, aaa, noi mai dam test?
-Nu cred. Nu.
-Multumiiim.
-Bine. Atunci luati suplimentar lectia "Animalele". Ctiti-o doar. O sa aveti nevoie la o tema. E bine sa stiti de acum.
-Ok.
-O zi buna!
-Pa-pa,Mill.
Mi-am luat geanta de pe catedra si am plecat.Paruse o zi ciudata. Desi eram cam mult prea nervoasa, ma simteam destul de bine. "Ehh, alta zi, alta teroare. Sa ma duc la ore."

Bleah Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Primaa lectieee   

Sus In jos

Primaa lectieee
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Scoala Beauxbatons :: Orele de Curs :: Studiul Incuiatilor-
Mergi direct la: